Engelsiz Eğitim Vakfı

Kent Üniversitesi ilk mezunlarını uğurladı

İstanbul Kent Üniversitesi, ilk mezunları için mezuniyet töreni düzenledi. Mütevelli Heyeti Başkanı Berna Yılmaz, ilk mezunlarını vermekten heyecan duyduğunu belirterek ve hayat boyu öğrenmenin önemine vurgu yaptı. Üniversitenin fikir babası olan ve geçtiğimiz yıl vefat eden oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz’ın da anıldığı törende Yılmaz, “Üniversitenin kuruluşu için beni ikna eden oğlum Mehmet Yavuz Yılmaz’a müteşekkiriz” dedi.

İstanbul Kent Üniversitesi’nin 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenini gerçekleştirdi. İlk mezunların verildiği törene,  Mütevelli Heyet Başkanı Berna Yılmaz, Mütevelli Heyet Üyeleri Berna Tokar, Gülcan Erten, Ceren Yılmaz, İrem Aşçıoğlu, Rektör Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kent kültürünü de beraberinizde götüreceksiniz
Öğrencilere sağlıklı, başarılı ve mutlu olmaları temennisinde bulunan Mütevelli Heyeti Başkanı Berna Yılmaz, ilk mezunlarını vermekten heyecan duyduğunu belirterek ve hayat boyu öğrenmenin önemine dikkat çekti. Yılmaz, “Buradan mezun olduktan sonra özel sektörde, kamuda çeşitli işlerde çalışacak, kendi işlerinizi kuracak, yurt dışında ve yurt içinde farklı eğitim kurumlarında eğitiminize devam edeceksiniz. Ancak nereye giderseniz gidin, ne iş yaparsanız yapın burada edindiğiniz bilgi ve deneyimleri yani kısaca Kent Kültürü’nü de beraberinizde götüreceksiniz. Sizlerin iş yaşamında ve özel hayatınızda sağlıklı, başarılı ve mutlu olmanızı kalpten dilerim” dedi.

Öğrencilere iş hayatına yönelik tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak ise, “Öncelikli olarak; iş hayatında mutlak başarının yolu çok çalışmak ve disiplindir. Bu ikisinin bir arada ve uyumla ilerlediği bir yaşamda başarı sizlerle olacaktır. Şüphesiz yaptığınız işi sevmek, çalışkanlığın ve disiplinli olmanın vazgeçilmez birleşenidir.  İş hayatınızda karşılaşacağınız tüm zorluklarda, sabırlı olmayı ve sakin kalmayı başarmanızı dilerim. Çünkü sabır ve sakinlik stres yönetimi için vazgeçilmez iki unsurdur” diye konuştu.

BiZDEN HABERLER

Engelsiz Eğitim Vakfı'nın güncel gelişmelerinden haberin olsun