Engelsiz Eğitim Vakfı

Kazan Cumhurbaşkanı ve Kazan Devlet Tıp Üniversitesi ziyaretleri

İstanbul Kent Üniversitesi ile Kazan Devlet Tıp Üniversitesi arasında ikili işbirliği anlaşması imzalandı.

1 Ekim 2019 Salı günü gerçekleşen toplantıya; eski başbakanımız Mesut Yılmaz, Engelsiz Eğitim Vakfı ve İstanbul Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Berna Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak ile mütevelli heyeti asistanı Cristina Demirpaz katıldı. Kazan Devlet Tıp Üniversitesini temsilen Rektör Prof. Aleksey Sozinov ile üniversite yöneticileri ve milletvekili Irek Salikhov katıldı.

Toplantıda; İstanbul Kent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, üniversitenin temel ilkeleri ve faaliyet alanları hakkında bilgiler aktardı. Kazan Devlet Tıp Üniversitesi Rektörü Prof. Aleksey Sozinov da üniversitelerinin temel başarılarını ve gelişim yönlerinden bahsetti. Katılımcılar; eğitim, klinik faaliyetler ve diğer alanlarda işbirliğinin geliştirilmesi konularını değerlendirdiler.

Toplantı sonrasında, İstanbul Kent Üniversitesi ile Kazan Devlet Tıp Üniversitesi arasında ikili işbirliği “çerçeve anlaşması” imzalandı. Anlaşma ile üniversiteler arası ortaklığın geliştirilmesi ile birlikte çeşitli işbirlikleri sağlanması hedefleniyor. Üniversite heyeti toplantı sonrası Kazan’daki Yabancı Konuklar Tarih Müzesi, Obstetrik ve Jinekoloji Simülasyon Merkezi, Eczane Enstitüsü, Diş Kliniği Simülasyon merkezlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

Ziyaretler kapsamında Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ile hükümet binasında bir araya gelindi. Cumhurbaşkanı Minnihanov, İstanbul Kent Üniversitesi ile Kazan Devlet Tıp Üniversitesi arasında ortaklıkların kurulmasının eğitim alanında işbirliğini güçlendireceğini kaydetti.

BiZDEN HABERLER

Engelsiz Eğitim Vakfı'nın güncel gelişmelerinden haberin olsun