Engelsiz Eğitim Vakfı

YÖNETİM KURULU BAŞKANI – NEZAHAT BERNA YILMAZ

11 Temmuz 1953'te Adana'da doğmuştur. Nilüfer Hatun İlkokulu, Şişli Terakki Lisesi, Robert Koleji-Boğaziçi Üniversitesi mezunudur.

Eşi Mesut YILMAZ'ın Devlet Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve Başbakan Yardımcılığı yaptığı yıllarda ( 1983-2002 ) sosyal faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürmüştür. Dezavantajlı öğrenciler ve engelli bireylere yaptığı maddi ve manevi desteklerle tanınan Berna YILMAZ, Sakarya'da kendi ismini taşıyan bir ilköğretim okulu ve kız öğrenci yurdu yaptırmıştır.

Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde “Engelli öğrenciler için özel eğitim okulları” kurulmasında maddi ve manevi destek sağlayan YILMAZ, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun yardıma ihtiyacı bulunan şubelerine ulaşarak, çocuk yuvalarının iyileştirilmesi adına çeşitli maddi destekler sağlamıştır. Dezavantajlı çocuklara şahsi eğitim bursları vererek, onların eğitimleri önündeki engelleri kaldırmıştır.

Evli, 2 çocuk annesi ve 2 torun sahibi olan Berna YILMAZ, Türkiye’deki binlerce engellinin ve ailesinin tekerlekli sandalye, ilaç, kira, erzak ve burs ihtiyacı gibi taleplerine destek olan Engelsiz Eğitim Vakfı’nın kurucusudur ve halen Vakfın başkanlığını yürütmektedir. YILMAZ, aynı zamanda İstanbul Kent Üniversitesi mütevelli heyeti başkanıdır.

 

ÜYE - CEREN YILMAZ

Ünlü moda ve tasarım okulu Istituto Marangoni’de eğitim alan Ceren YILMAZ, Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü mezunudur.

MM Proje şirketinde yönetim kurulu üyesi ve iç mimar olan YILMAZ, çeşitli konut projelerinde aktif olarak mimari tasarım, iç dekorasyon tasarımı, proje yönetimi alanlarında çalışmaktadır. Ayrıca ENEV Engelsiz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.

Geliri Minik Kalplerle Elele Derneği (MİKADER)’e bağışlanan, İnkılap Yayınevi tarafından 2013 yılında çıkarılan “PENCEREN” isimli şiir kitabı bulunan Ceren YILMAZ; bu kitapta, fotoğrafçı Çağla Heimel ile çalışmıştır. Evli ve iki çocuk annesi olan Ceren YILMAZ aynı zamanda, İstanbul Kent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir.

 

 

ÜYE - BERRİN DOĞAN

 

 

 

 

 

 

 

 

BiZDEN HABERLER

Engelsiz Eğitim Vakfı'nın güncel gelişmelerinden haberin olsun